Postal Tube 890x50mm Brown Kraft (Pack of 25) PT-050-20-0890
SKU:
VMA14589
Availability:
Ships within 1 working day
(Inc. VAT)
(Exc. VAT)
Current Stock:
8
These Kraft Postal Tubes are the perfect product to send larger documents without having to bend or fold them. With a secure construction, these tubes are designed to protect your contents from a range of damage. The end of this tube is sealed with a plastic stopper, providing you an easy way to keep your information secure and safe. This pack contains 25 tubes measuring 890x50mm.
  • Postal tube for easy sending of large documents
  • Removes the need to fold documents
  • Protective material stops damage to your items
  • Lid ensures contents are secure in posting
  • Ideal for posters, blueprints and other large documents
  • Diameter: 50mm (2in)
  • Length: 890mm