Postal Tube 890x76mm Brown Kraft (Pack of 12) PT-076-15-0890
SKU:
VMA99468
Availability:
Ships within 1 working day
(Inc. VAT)
(Exc. VAT)
Current Stock:
16
These Kraft Postal Tubes are the perfect product to send larger documents without having to bend or fold them. With a secure construction, these tubes are designed to protect your contents from a range of damage. The end of this tube is sealed with a plastic stopper, providing you an easy way to keep your information secure and safe. This pack contains 12 tubes measuring 890x76mm.
  • Postal tube for easy sending of large documents
  • Removes the need to fold documents
  • Protective material stops damage to your items
  • Lid ensures contents are secure in posting
  • Ideal for posters, blueprints and other large documents up to A0 size
  • Diameter: 76mm (3in)
  • Length: 890mm